Casa Sul Rio

  • 70 m²
  • 2 sovrum
  • 1 badrum
  • 5 gäster
  • 3 sängar

Casa Sul Rio Lägenhet Venedig med 2 sovrum har ett behändigt läge, mindre än 5 minuters gångavstånd från Museo Leonardo da Vinci. Den 70 m² stora lägenheten ligger 300 meter från tågstationen Venezia Santa Lucia och ett stenkast från busshållplatsen Venezia Piazzale Roma.

Boendet med utsikt över havet har vardagsrum som är utrustade med luftkonditionering. I lägenheten finns en bidé, en separat toalett och en dusch för din komfort. I badrummet finns dessutom hårtorkar, badlakan och handdukar.

Det här boendet erbjuder möjligheter för självhushållning, inklusive ett minikök, matplats för gästerna.

Populära attraktioner i området inkluderar St. Mark's Square, ungefär 10 minuters bilresa bort. Gästerna kan besöka Museo Fortuny mindre än 1 km bort. Ungefär 25 minuters gångavstånd från Casa Sul Rio Lägenhet hittar du Teatro La Fenice. Flygplatsen Venedig Marco Polos ligger också 5 km från den här lägenheten.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Casa Sul Rio
Ca Del Bezzo - Comfort & City View By Sarlux
Mobilpris

Ca Del Bezzo - Comfort & City View By Sarlux

8.5
Fantastiskt 79 recensioner
34 m från boendet
USD 157 USD 141
per natt
Frari 2 By Venicevillas
Mobilpris

Frari 2 By Venicevillas

7.1
Bra 30 recensioner
51 m från boendet
USD 193 USD 174
per natt
Casa Murrina
Mobilpris

Casa Murrina

8.4
Väldigt bra 11 recensioner
123 m från boendet
USD 408 USD 367
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Venedig Marco Polos flygplats
    14 km

    Tågstationer

    Stazione Santa Lucia
    500 m

    Faciliteter

    Internet

    • Gratis Wi-Fi i rummet

    Parkering

    • Parkering

    Boendetjänster

    • Bagageförvaring

    I köket

    • Köksgeråd

    För barn

    • Barnsängar

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Uppvärmning
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord

    I badrummet

    • Tvättmaskin

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt
    • Brandsläckare

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 20:00
    Utcheckning: senast 10:00
    LicensnummerIT027042C28OS58QN5,M02704211163
    • Information om extrasängar
    • Det tillhandahålls inga extrasängar i ett rum.
    Vanliga frågor
    • Finns det gratis Wi-Fi i lägenheten Casa Sul Rio?
      Internet tillhandahålls gratis i lägenheten Casa Sul Rio.
    • Hur stort är lägenheten Casa Sul Rio?
      Lägenheten Casa Sul Rio är 70 m² stort.
    • Kommer vi att njuta av utsikten från vårt rum på denna lägenhet?
      Ja, rummen på denna lägenhet har utsikt över havet.
    • Ligger lägenheten Casa Sul Rio nära järnvägsstationen?
      Venezia Santa Lucia tågstation ligger endast 300 meter från lägenheten Casa Sul Rio.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Venedig Marco Polos flygplats
    14 km

    Tågstationer

    Stazione Santa Lucia
    500 m

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Casa Sul Rio

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng